DLA ROWERZYSTÓW

MPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR_BANER_690x381_px

 

Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

 

Lasy Janowskie są terenem przyjaznym dla rowerzystów. Można tu spędzić kilka dni korzystając z licznych utwardzonych dróg leśnych i około 300 km sieci szlaków rowerowych. Lasy Janowskie są pozbawione znacznych deniwelacji, tak więc jazda rowerem nie wymaga dużego wysiłku. Problemem może być duży obszar leśny, gdzie łatwo można stracić orientację. Należy trzymać się oznakowanych szlaków, warto mieć ze sobą mapę i koniecznie sprawny telefon, licząc się z tym iż nie wszędzie jest zasięg. Rowerzyści, którzy chcą się nieco bardziej zmęczyć mogą wybrać się na wyżynną część Ziemi Janowskie (na północ od Janowa), gdzie liczne wzniesienia ucieszą rowerzystę widokiem rozległych, choć prawie bezleśnych, panoram.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej LASY JANOWSKIE zaprasza rowerzystów.

  • Udostępniamy miejsce do przechowywania rowerów i zestaw narzędzi do przeprowadzania drobnych napraw.
  • Rowerzyści mogą u nas zjeść posiłek (także wegetariański) i zaopatrzyć się w prowiant na drogę.
  • Chętnie pomożemy w rezerwacji noclegów w kolejnym punkcie rowerowej wyprawy oraz zapewnieniu transportu rowerów i osób do kolejnego etapu.
  • Ośrodek Lasy Janowskie jest znakomitą bazą dla wycieczek po okolicy – udzielimy informacji pomocnych rowerzystom i pomożemy w organizacji wyprawy w Lasy Janowskie

Nasi goście mogą skorzystać z rowerów, które znajdują się w Ośrodku.

W razie konieczności części rowerowe można zakupić w sklepie ARDOM w Janowie Lubelskim, ul. Okopowa 40, tel. (15)8724996, tam też można skorzystać z serwisu rowerowego.

 

Lasy Janowskie dla rowerzystów – mapa – zobacz>>Napisz do nas